Electromecanic

Job Expired

Candidatul Ideal
Absolvent: studii medii/ superioare profil electric, electromecanic, automatizari, mecatronica; Experienta in domeniul mentenantei utilajelor industriale: minim 1 an; Cunostinte de baza: electrice si pneumatice; Cunostinte in automatizari de proces (reprezinta un avantaj); Abilitati: interpretare scheme electrice/ pneumatice, scheme I/O cu PLC-uri, analiza si detalii, capacitate de a sesiza defectiunile; Cunostinte operare PC; Cunostinte minime de limba engleza necesare pentru intelegerea specificatiilor tehnice ale echipamentelor; Bune calitati de organizare, planificare, perseverenta, comunicare si relationare, capacitate de lucru in echipa. Disponibilitate de lucru in schimburi.

Descrierea jobului
Intreprinde actiunile de mentenanta planificata, conform programarilor stabilite, precum si cele de mentenanta corectiva, la echipamentele din sectiile de productie; Exercita in conditii de siguranta diagnosticarea defectiunilor, repararea lor in timp util si repunerea in functiune a echipamentelor; Verifica si completeaza raportul de defectiuni zilnice; Respecta procedurile de interventie la echipamente si procedura privind modul de lucru cu magazia de piese de schimb; Analizeaza cauzele defectiunilor majore si implementeaza contramasuri in scopul de a evita reaparitia defectiunilor; Urmareste si analizeaza piesele de schimb neconforme care reprezinta cauza functionarii defectuoase a echipamentelor; Verifica stocul actual al pieselor de schimb pentru echipamente si stabileste necesarul pieselor de schimb critice.

Beneficii:

Salariu atractiv; Participarea la punerea in functiune a utilajelor noi aferente planului de investitii la nivel de fabrica; Participarea la traininguri specifice departamentului de mentenanta in domeniul electro-pneumatic, automatizari, etc.; Stabilitatea locului de munca; Un mediu de lucru cu tehnologie de ultima generatie in domeniul CNC-urilor; Sansa unei cariere de succes intr-o companie nationala.

Descrierea companiei
QFORT inseamna confort, calitate, caldura si soliditate. QFORT este o promisiune de valoare pe care o sustinem cu argumente sigure si concrete. QFORT este marca inregistrata a companiei Casa Noastra.

Casa Noastra este o companie 100% romaneasca, producator national de ferestre si usi termoizolante, infiintata in anul 1995. Prin reputatia echipei de specialisti si calitatea lucrarilor am devenit o companie de referinta in mediul economic din Romania.

Suntem o echipa dinamică și profesionistă formată din mai mult de 1000 oameni, o cifra de afaceri intr-o continua crestere si investitii in ultimii ani de cca. 30 milioane euro, prin care compania opereaza cea mai mare capacitate de productie de ferestre si usi din PVC din Sud-Estul Europei.

Credem in oameni, in puterea lor de a invata si a progresa. Suntem o echipa care intelege ce inseamna grija pentru client si servim interesele acestuia.

Daca vrei sa ne cunosti mai bine poti vizita site-ul nostru www.qfort.ro si daca te-am convins sa te alaturi echipei QFORT trimite-ne CV-ul tau pe adresa de email recrutare@casanoastra.ro

More Information

  • Acest job a expirat!
Distribuie acest job

Imbunatatirea nivelului de competente si cresterea ocuparii tinerilor NEETs din judetul Dolj, POCU/908/1/3/150503

Unde ne gasiti?

Sediu social: Craiova, jud. Dolj, Bdul Dacia, bl.175J, sc.1, ap.4

Sediu implementare proiecte: Str. Maramures, bl.21-21, sc.1, ap.3

Telefon: 0721016111

Email: cepir@yahoo.com