Inginer dezvoltare produse noi

Job Expired

Candidatul Ideal
• Studii superioare tehnice – obligatoriu.
• Cunoasterea limbii engleze nivel avansat – obligatoriu.
• Foarte bune abilitatii de comunicare, organizare şi planificare.
• Capacitate de analiza si sinteza, memorie dezvoltata.
• Experienta utilizare pachetul MS Office (Word, Excel, Outlook).
• Abilitati de utilizare a programului de proiectare AutoCAD si a altor programe de grafica – reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului
• Responsabil cu toate etapele de dezvoltare a produsului (idee, dezvoltarea conceptului, propunere de afaceri, design & dezvoltare, studii de fabricatie, lansare de produs, de revizuire, comercializare).
• Intreprinde activitati de cercetare de piata pentru a intelege cerintele pietei si de a initia dezvoltarea inovatoare de produse.
• Sa analizeze si sa efectueze rapoarte de evaluare a produselor noi.
• Sa respectare standardele tehnice, de siguranta si a practicilor din industrie.
• Gestionarea si supravegherea proiectarii lucrarilor, testarilor si cercetarilor efectuate impreuna cu celelalte departamente implicate in proces.
• Sa dezvolte si sa prezinte concepte noi, domeniul lor de aplicare si bugetele aferente.
• Creaza documentatia si specificatiile tehnice
• Ofera suport tuturor departamentelor implicate pentru testarea si implementarea produselor noi
• Efectueaza evaluarea produsului final conform performantei generale, fiabilitatii si sigurantei
• Intervine in modificarile de design pentru a satisface cerintele si pentru a elimina defectiunile;

Descrierea companiei
QFORT inseamna confort, calitate, caldura si soliditate. QFORT este o promisiune de valoare pe care o sustinem cu argumente sigure si concrete. QFORT este marca inregistrata a companiei Casa Noastra.

Casa Noastra este o companie 100% romaneasca, producator national de ferestre si usi termoizolante, infiintata in anul 1995. Prin reputatia echipei de specialisti si calitatea lucrarilor am devenit o companie de referinta in mediul economic din Romania.

Suntem o echipa dinamică și profesionistă formată din mai mult de 1000 oameni, o cifra de afaceri intr-o continua crestere si investitii in ultimii ani de cca. 30 milioane euro, prin care compania opereaza cea mai mare capacitate de productie de ferestre si usi din PVC din Sud-Estul Europei.

Credem in oameni, in puterea lor de a invata si a progresa. Suntem o echipa care intelege ce inseamna grija pentru client si servim interesele acestuia.

Daca vrei sa ne cunosti mai bine poti vizita site-ul nostru www.qfort.ro si daca te-am convins sa te alaturi echipei QFORT trimite-ne CV-ul tau pe adresa de email recrutare@casanoastra.ro

More Information

  • Acest job a expirat!
Distribuie acest job

Imbunatatirea nivelului de competente si cresterea ocuparii tinerilor NEETs din judetul Dolj, POCU/908/1/3/150503

Unde ne gasiti?

Sediu social: Craiova, jud. Dolj, Bdul Dacia, bl.175J, sc.1, ap.4

Sediu implementare proiecte: Str. Maramures, bl.21-21, sc.1, ap.3

Telefon: 0721016111

Email: cepir@yahoo.com